tř. Kosmonautů 1338/1a, Olomouc

Uchování vlastního spermatu - autokryokonzervace

Služba uchování vlastního spermatu pomocí tzv. kryokonzervace je vhodná zejména pro muže, kteří vykonávající riziková povolání, a kteří se potýkají se zdravotními problémy. Zároveň může sloužit jako metoda uchování spermií pro pozdější využití a zachování možnosti početí vlastního dítěte vzhledem ke snižující se fertilitě, ke které dochází s přibývajícím věkem.

Vzorky spermatu jsou uloženy v kapalném dusíku v tzv. Dewarových nádobách a jsou nepřetržitě monitorovány. Tyto zamrazené vzorky spermií mohou být následně využity k oplodnění po dobu až 20 let.

Prostřednictvím naší spermabanky můžete anonymně a zcela diskrétně uchovat své sperma po libovolně dlouhou dobu. Jsme smluvní organizací většiny IVF center v České republice, a proto jsme schopni doručit na Vaši žádost uchované vzorky na místo určení k dalšímu využití v případě potřeby.

Jak probíhá uchování?

K odběru vzorků k zamrazení dochází masturbací v intimní odběrové místnosti v naší provozovně, nebo u Vás doma po předchozí domluvě. Doma odebraný vzorek je nutné donést na pracoviště SBI do půl hodiny od odběru. K získání dostatečného množství spermií a zajištění vysoké pravděpodobnosti vzniku těhotenství při jeho využití je vhodné dle výsledku spermiogramu odběr opakovat a uchovat si tak za pomoci následného mražení více dávek spermatu.

Cena služby

Podrobné informace o cenách naleznete v ceníku autokryokonzervace. Každý zájemce o službu autokrykonzervace vyplňuje následující vzorovou smlouvu.

Kontakt

Pro více informací nebo na nezávaznou konzultaci je možné se objednat pomocí kontaktního formuláře níže, e-mailem na coordinator@fertimed.cz, nebo tel. +420 602 178 688

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním údajů dle těchto
Zásad o zpracování osobních údajů »