tř. Kosmonautů 1338/1a, Olomouc

Nabídka dárcovského spermatu

Služba možnosti výběru dárcovského spermatu k oplodnění je určena pro neplodné páry, případně pro ženy bez partnera, které si zajistí oplodnění v některé ze zahraničních klinik, kde je tento postup povolen. FERTIMED poskytuje zájemcům možnost výběru z nejširší nabídky dárců v České republice.

Neplodné páry si mohou vybrat z dárců dle široké škály fenotypů a dalších kritérií přímo v našem on-line Katalogu dárců. Vzorky sperma vybraného dárce následně standardně doručujeme do příslušného IVF centra, kde probíhá léčba neplodného páru. Jsme smluvním partnerem většiny IVF center v České republice, proto se na nás neváhejte obrátit.

Proč využít tuto službu?

Obdobnou službu v rámci České republiky neposkytuje žádné zdravotnické zařízení

 • Máte jedinečnou možnost vybrat si sami dárce spermií dle Vašich požadavků na jeho fyziologické parametry a psychologické vlastnosti.
 • Při výběru vhodného dárce spermií si sami můžete zkontrolovat veškerá pro Vás důležitá kritéria, zejména dosažené vzdělání, tělesnou konstituci, vyznání, etnikum, barvu pleti, zálibu ve sportu či umění, psychologický profil, rodinnou anamnézu, záliby, plány do budoucna apod.
 • Vhodného dárce spermií si vyberete z pohodlí domova on-live v našem Katalogu dárců.

Vysoká kvalita dárcovských vzorků

 • Darování a zpracování spermatu provádíme podle nejmodernějších standardů.
 • Dárci jsou pečlivě vybíráni na základě výsledků laboratorních vyšetření, vyhodnocení psychosociálního profilu a osobních pohovorů s lékařem.
 • Dárci se opakovaně podrobují odběrům krve a moči za účelem provádění povinných vyšetření (pohlavní a jiné přenosné choroby).
 • Vzorky darovaného spermatu jsou uchovávány v kapalném dusíku v tzv. Dewarových nádobách v podmínkách, které jsou monitorovány a vyhodnocovány.
 • Zařízení laboratoře, metody manipulace a skladování vzorků darovaného spermatu odpovídají požadavkům právních předpisů EU i České republiky a byly schváleny Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Jak si zvolit typ vzorku?

Nabízíme vzorky dárcovských spermií pro oplození metodami IUI (= inseminace), IVF a ICSI, které se liší ve způsobu konečného užití vzorku při provádění oplodnění. Konkrétní dostupné vzorky jednotlivých dárců naleznete po Vaší registraci v Katalogu dárců. Volbu nejvhodnější metody umělého oplodnění a stejně tak finální výběr vzorků konzultujte primárně vždy s Vaším ošetřujícím lékařem.

Cena služby

Cena jedné dávky spermatu se pohybuje v rozmezí od 1 900 Kč do 4 590 Kč v závislosti na zvolené technice asistované reprodukce.

Jak mám dále postupovat?

 1. Vyberte si vhodného dárce z našeho Katalogu dárců.
 2. Kontaktujte lékaře ve Vašem IVF centru.
 3. Váš lékař nám zašle závaznou objednávku.
 4. S Vaším lékařem sjednáme podmínky transportu a úhrady nákladů.

Kontakt

Pro více informací nebo na nezávaznou konzultaci je možné se objednat pomocí kontaktního formuláře níže, e-mailem na coordinator@fertimed.cz, nebo tel. +420 602 178 688

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním údajů dle těchto
Zásad o zpracování osobních údajů »