Nabídka dárcovského spermatu k oplodněni

Komu je tato služba určena?

Neplodným párům a ženám bez partnera.

Upozorňujeme, že v souladu s platnými právními předpisy mohou o provedení oplodnění s využitím dárcovského spermatu v České republice písemně žádat pouze neplodné páry, tj. žena a muž (nemusí jít o manžele), který se poté stane „legálním“ otcem narozeného dítěte.

Ženy bez partnera (single woman) se mohou nechat oplodnit dárcovským spermatem bez účasti partnera („legálního“ otce) v zahraničí. V případě zájmu o tuto službu nás s důvěrou kontaktujte.

Proč využít tuto službu?

 • Obdobnou službu v rámci České republiky neposkytuje žádné zdravotnické zařízení.
 • Máte jedinečnou možnost vybrat si sami dárce spermií dle Vašich požadavků na jeho fyziologické parametry a psychologické vlastnosti.

  Při výběru vhodného dárce spermií si sami můžete zkontrolovat veškerá pro Vás důležitá kritéria, zejména dosažené vzdělání, tělesnou konstituci, vyznání, etnikum, barvu pleti, zálibu ve sportu či umění, psychologický profil, rodinnou anamnézu, záliby, plány do budoucna apod.

  Vhodného dárce spermií si vyberte v našem Katalogu dárců.

 • Vysoká kvalita dárcovských vzorků.

  Darování a zpracování spermatu provádíme podle nejmodernějších standardů. Dárci jsou pečlivě vybíráni na základě výsledků laboratorních vyšetření, vyhodnocení psychosociálního profilu a osobních pohovorů s lékařem. Dárci se opakovaně podrobují odběrům krve a moči za účelem provádění povinných vyšetření (pohlavní a jiné přenosné choroby). Vzorky darovaného spermatu jsou uchovávány v kapalném dusíku v tzv. Dewarových nádobách v podmínkách, které jsou monitorovány a vyhodnocovány. Zařízení laboratoře, metody manipulace a skladování vzorků darovaného spermatu odpovídají požadavkům právních předpisů EU i České republiky a byly schváleny Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

 • Spokojenost klienta je naší prioritou.

V čem tato služba spočívá?

Vzorkem semene Vámi zvoleného dárce může být následně provedeno oplodnění ve Vámi zvoleném zdravotnickém zařízení - metodou inseminace nebo jinými metodami asistované reprodukce nebo u Vašeho gynekologa (inseminací).

Jaký typ vzorku si mohu zvolit?

Společnost SBI nabízí vzorky dárcovských spermií pro oplození metodami IUIa ICSI, které se liší ve způsobu konečného užití vzorku při provádění oplodnění. Konkrétní dostupné vzorky jednotlivých dárců naleznete po Vaší registraci v Katalogu dárců. Volbu nejvhodnější metody umělého oplodnění, prosím primárně konzultujte s Vaším lékařem.

Ceny dávek

Cena jedné dávky spermatu se pohybuje v rozmezí 2 000,- až 6 500,- Kč, v závislosti na zvolené technice asistované reprodukce.

Jak mám dále postupovat?

 1. Vyberte si vhodného dárce z našeho Katalogu dárců
 2. Kontaktujte Vašeho osobního lékaře, popř. se obraťte na některé ze spolupracujících zařízení ve Vašem okolí.
 3. Váš lékař nám zašle závaznou objednávku.
 4. S Vaším lékařem sjednáme podmínky transportu a úhrady nákladů.
Informace pro zdravotnická zařízení